Där du bor

    • Regioner

      SD-Kvinnors organisation är uppdelad i fem regioner med respektive regionansvariga. Regionansvariga är ansvariga för berörd region (likställd med DO) och är den som representerar förbundet regionalt. Förbundet har även kontaktgrupper (likställd med KO) som är indelade utefter våra riksdagsvalkretsar. Kontaktansvarig för sin krets ansvarar för att samla medlemmarna och bl a möjliggöra ett nätverkande.

    Södra

    Regionansvarig

    Linda Lindberg, Helsingborg

    Kontakt : linda.lindberg@sdkvinnor.se

    Linda Emma Kotanen, Kalmar

    Kontakt: linda.emma.kotanen@sdkvinnor.se

    I nedan dokument finner du Region Södras kontaktgrupper.

    Kontaktgrupp Södra

    Mellan Västra

    Regionansvarig
    Caroline Nordengrip, Bollebygd

    mejl: caroline.nordengrip@sdkvinnor.se

    Lotta Gottfridsson, Kungsbacka

    mejl: lotta.gottfridsson@sdkvinnor.se

    Elin Jensen

    mejl:elin.jensen@sdkvinnor.se

    I nedan dokument finner du mellan västras kontaktgrupper.
    Kontaktgrupper M Västra

    Mellan Östra

    Regionansvarig

    Lise-Lotte Lindgren, Norrköping
    mejl: lise.lotte.lindgren@sdkvinnor.se

    Nedan dokument finner du kontaktgrupperna i Mellan Östra.

    kontaktgrupp M Östra

    Norra Nedre

    Regionansvarig

    Sara Seppälä, Kramfors
    mejl: sara.seppala@sdkvinnor.se

    I dokumentet nedan finner du kontaktgrupperna i Region norra nedre.

    kontaktgrupper N nedre

    Norra Övre

    Denise Magnusson
    mejl: denise.magnusson@sdkvinnor.se

    Kontaktgrupp Norrland

    Kontaktansvarig:

    mejl: norrbotten@sdkvinnor.se